KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15978480
nr 1597 8480
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Kvinna i hatt. Signerad, akvarell, 10x15 cm, yttermått inklusive ram: 35x40 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 12 februari 2024
kl 19:34:01
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman